infolinia

801 318 319

infolinia
2016-05-13  /   Porada techniczna

Programowanie ustawień wózka, tryby pracy. Ustawienia fabryczne, a tryb delikatny, normalny i twardy

Nowoczesne wózki mają możliwość pracy w różnych zaprogramowanych trybach.

 

W trybie  fabrycznym wózek skonfigurowany jest do pracy optymalnej, z optymalną wydajnością i funkcjonalnością. Istnieją jednak możliwości dostosowania niektórych parametrów do warunków w jakich wózek będzie pracował, lub wymagań klienta.

W trybie delikatnym można przykładowo zdefiniować sposób ruszania z miejsca (łagodnie z małą prędkością), hamowanie (łagodne, bez stawania w miejscu), podnoszenie i opuszczanie (bez szarpania) oraz szereg innych parametrów wpływających na łagodne obchodzenie się z ładunkiem. W innym przypadku można zmodyfikować te parametry w drugą stronę np. prędkość przy pokonywaniu większych odległości. Oczywiście wszystkie te regulacje mogą odbywać się tylko w ramach obowiązujących przepisów wyższej rangi, jak również określonych przez kierownictwo danej firmy.

 

W wózkach uruchamianych kodem PIN dla każdego kodu (operatora) można przypisać szereg parametrów, które będą automatycznie ustawiane dla danego kodu. W taki sposób można zróżnicować parametry wózka w odniesieniu np. do doświadczenia operatora, miejsca pracy wózka lub innych szczególnych wymagań.


Zobacz pozostałe porady